Woltan - aparatura elektryczna

 

 

Jesteśmy pionierami w produkcji aparatury trakcyjnej w Polsce. W latach 1950-1960 rozpoczęliśmy produkcję trakcyjnej aparatury elektrycznej do lokomotyw elektrycznych, a w 1960 - 1965 do nowoczesnych tramwajów.

 

Nasza obecna oferta produkcyjna obejmuje min. przekaźniki elektryczne, styczniki, energoelektroniczne układy rozruchu i hamowania, oraz ultraszybkie wyłączniki prądu stałego.

 

WOLTAN prowadzi ścisłą współpracę z Katedrą Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej.

               

          

 Aktualności

 

Modernizacja tramwaju Ptb

 

          W dniu 01.09.2015r. dostarczyliśmy do Zakładu Usług Remontowych w Chorzowie elektronicznie sterowany układ napędowy prądu stałego przeznaczony do wagonu tramwajowego typu Ptb z częściowo niską podłogą.

            Przedmiotem umowy zawartej z Tramwajami Śląskimi było wykonanie kompletnego układu napędowego oraz przetwornicy statycznej. Termin realizacji projektu był wyjątkowo krótki, a mimo to udało nam się wykonać wszystko na czas, zgodnie z umową. Dostarczona aparatura posłuży do wykonania przez ZUR w Chorzowie gruntownej modernizacji wagonu tramwajowego typu Ptb. Zakres przewidzianych do przeprowadzenia zmian jest bardzo duży i obejmuje: wymianę układu sterowania , wykonanie częściowo niskiej podłogi oraz zmianę wyglądu zewnętrznego całego wagonu.

            Wspólnie z Tramwajami Śląskimi oczekujemy sukcesu tej modernizacji, który może zaowocować dalszą współpracą przy kolejnych tego rodzaju projektach modernizacyjnych.

 

Dział Logistki

 

 

 

 

 

Kontakt

 

ZAE "WOLTAN" Sp. z o.o.
ul. Gdańska 138
90-536 ŁódźSekretariat:
tel. 42 665 04 79

Dział Handlu:
tel. 42 665 04 88

Biuro Techniczne:
tel. 42 665 04 94

 

Dział Inwestycji:
tel. 42 665 04 32

 

Certyfikaty

print