Modernizacja tramwajów.0000-00-00

Modernizacja tramwaju Ptb

 

          W dniu 01.09.2015r. dostarczyliśmy do Zakładu Usług Remontowych w Chorzowie elektronicznie sterowany układ napędowy prądu stałego przeznaczony do wagonu tramwajowego typu Ptb z częściowo niską podłogą.

            Przedmiotem umowy zawartej z Tramwajami Śląskimi było wykonanie kompletnego układu napędowego oraz przetwornicy statycznej. Termin realizacji projektu był wyjątkowo krótki, a mimo to udało nam się wykonać wszystko na czas, zgodnie z umową. Dostarczona aparatura posłuży do wykonania przez ZUR w Chorzowie gruntownej modernizacji wagonu tramwajowego typu Ptb. Zakres przewidzianych do przeprowadzenia zmian jest bardzo duży i obejmuje: wymianę układu sterowania , wykonanie częściowo niskiej podłogi oraz zmianę wyglądu zewnętrznego całego wagonu.

            Wspólnie z Tramwajami Śląskimi oczekujemy sukcesu tej modernizacji, który może zaowocować dalszą współpracą przy kolejnych tego rodzaju projektach modernizacyjnych.

 

Dział Logistki

 

 

Modernizacja M8C

 

W roku 2013 MPK Łódź zakupiło i sprowadziło z Bielefeld 14 dwukierunkowych pojazdów tramwajowych przeznaczonych do obsługi  komunikacji miejskiej. Tramwaje dwukierunkowe doskonale sprawdzają się podczas przebudowy dużych odcinków sieci. Obecnie trwa przebudowa Trasy-WZ i pojazdy tego typu są wykorzystywane na kilku odcinkach. Zarząd łódzkiej spółki podjął decyzję o modernizowaniu sprowadzonych wagonów. Zakres tych prac obejmował:

  • zmianę w wyglądzie wewnętrznym i zewnętrznym pojazdu
  • zastosowanie środkowego członu wagonu z niską podłogą
  • całkowitą wymianą aparatury elektrycznej

                Zakład Aparatury Elektrycznej WOLTAN opracował całkowicie nowy, sterowany elektronicznie układ rozruchu i hamowania oraz wspólnie z pracownikami MPK Łódź wykonał modernizację i uruchomienie wagonu. Z początkiem roku 2015 uzyskano dopuszczenie wagonu do przewozu pasażerów.             

                Z dniem 18-go marca na łódzkiej linii tramwajowej nr 16. pojawił się nowy zmodernizowany Tramwaj M8C, który wzbudza zainteresowanie mieszkańców Łodzi. Odnowiony tramwaj zbiera pozytywne uwagi i opinie pasażerów komunikacji miejskiej. Jako partner MPK Łódź cieszymy się z oczekiwanego sukcesu modernizacji tego wagonu. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca z MPK Łódź zaowocuje kolejnymi udanymi modernizacjami. Dobre opinie o projekcie spowodują, że inne przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej również zainteresują się tego typu modernizacjami.

 

                                                                                                                                                             Dział Logistyki

 

 

 

 

print