Witamy na stronie Zakładu Aparatury Elektrycznej "WOLTAN" w Łodzi

 

 

 

 

 

Dziękujemy Związkom Zawodowym oraz Zarządowi Z.A.E WOLTAN

za spędzony wspólnie czas na spotkaniu integracyjnym.

"Przystanek Zofiówka" 2019

 

 

          

 Aktualności

Modernizacja tramwaju GT8S  dla MPK Kraków S.A.


Na przełomie roku 2018/2019 wykonaliśmy kolejny projekt o nazwie: „Kompletny system impulsowego układu rozruchowego wykonanego na tranzystorach IGBT.” Modernizacji podlegał wagon typu GT8S, gdzie obniżono podłogę w członie środkowym, zaś pod podłogą skrajnych członów zamontowano nowe skrzynie aparatowe z czerpniami powietrza. Na życzenie klienta dokonano zmian w instalacji elektrycznej wagonu, tak by nasz układ sterowania napędem i pojazdem zastąpił dotychczasowy. Ponad to musiał zapewnić kompatybilność z nowymi systemami informacji pasażerskiej i klimatyzacji. Projekt zmian mechanicznych i elektrycznych obejmował dostawę skrzyń aparatowych z układem chłodzenia, tablic sterowniczych, zadajników jazdy i przetwornicy statycznej wraz z pełną dokumentacją. Nasz firma zapewniała nadzór konstruktorski i montaż w całym procesie modernizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Modernizacja tramwaju 805Na dla MPK-Łódź Spółka z o.o.


W 2018 roku opracowaliśmy falownikowy układ sterowania silnikami prądu przemiennego w technologii IGBT. Znalazł on zastosowanie w wagonie typu 805Na, gdzie w skrzyni przekształtnikowej zamocowano dwa falowniki sterujące 4 silnikami. Uzupełnieniem całego projektu dla MPK Łódź sp z. o. o. była druga skrzynia z aparaturą klasyczną i sterownikiem pojazdu, przetwornica statyczna, zadajnik jazdy, nagrzewnice przedziału pasażerskiego i kabiny motorniczego, czujniki prędkości, tablice sterujące, panele operatorskie dla motorniczych. Tak przeprowadzona modernizacja wagonu w połączeniu z liftingiem przyczyniła się do powstania nowego typu wagonu o typie 805N-AS.

 

 

 

 

 

 

 

 

Modernizacja tramwaju Ptb dla Tramwaje Śląskie S.A.

 

        W dniu 01.09.2015r. dostarczyliśmy do Zakładu Usług Remontowych w Chorzowie elektronicznie sterowany układ napędowy prądu stałego przeznaczony do wagonu tramwajowego typu Ptb z częściowo niską podłogą.

            Przedmiotem umowy zawartej z Tramwajami Śląskimi było wykonanie kompletnego układu napędowego oraz przetwornicy statycznej. Termin realizacji projektu był wyjątkowo krótki, a mimo to udało nam się wykonać wszystko na czas, zgodnie z umową. Dostarczona aparatura posłuży do wykonania przez ZUR w Chorzowie gruntownej modernizacji wagonu tramwajowego typu Ptb. Zakres przewidzianych do przeprowadzenia zmian jest bardzo duży i obejmuje: wymianę układu sterowania , wykonanie częściowo niskiej podłogi oraz zmianę wyglądu zewnętrznego całego wagonu.

            Wspólnie z Tramwajami Śląskimi oczekujemy sukcesu tej modernizacji, który może zaowocować dalszą współpracą przy kolejnych tego rodzaju projektach modernizacyjnych.

 

Kontakt

 

ZAE "WOLTAN" Sp. z o.o.
ul. Gdańska 138
90-536 Łódź

Sekretariat:
tel. 42 665 04 79

Dział Handlowy:

tel. 42 665 04 43
tel. 42 665 04 45

 

International contact:

tel. + 48 42 665 04 49
tel. + 48 42 665 04 40

 

Dział Logistyki:

tel. 42 665 04 46
tel. 42 665 04 47


Biuro Techniczne:
tel. 42 665 04 94

 

Dział Inwestycji:
tel. 42 665 04 32

 

Certyfikaty

print